Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Ako naučiť dcéru prejsť na fľašku

    , Autor: maria-4

    Dobrý deň, moja dcéra má 7 a pol mesiaca je plno kojena. V máji musím nastúpiť do práce (žijem v Uk)a pokúšam malú prejsť na fľašku. Ale bezvýsledne som z toho zúfalá. Dnes je už 5 deň a nič včera večer vypila 40 a dosť pred tým deň 30.skúšala som vymeniť cumle na fľaške ale nič nepomáha. V noci kojim cez deň už nie. Skúšala som jej dať aj moje mlieko a tiež nič. Prosím poraďte ako ju naučiť na fľašku. Ďakujem Maria

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to ťažké, možno sa na fľašku ani nenaučí. Skúste ešte dať na fľašu nie cumeľ ale aký sosák, pevnjí, majú to fľaše avent. V tomto veku má už pomerne bohatú bezmliečnu výživu, tak keď budete v práci, môže dostať mäsosozelninový, ovocný príkrm, kašu a môže sa už učiť piť z hrnčeka, po píchode domov ju nakojíte.