Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Ako dalej

    , Autor: viki-25

    Dobry den.Mame 7,5mes.dietatko.uz papa ovovie,zeleninku,masko a skusame jogurt.denny harmonogram je cca:ranajky (mliecko)medzi 8-8.30,desiata (ovocie)cca 9.30-10ou,obed (zeleninka+masko,vlocky alebo ryza,prip.bezvajec.cestovina)cca 11-11.30.potom ideme na kocik,kde pospinka nejake 2-2,5hod.vraciame sa okolo 14ej,o 15ej papame mliecko,no zacali sme teda skusat jogurt s ovocim (pomixujem trosku jablcko alebo bananik k tomu)-cize casom by dojcenie bolo plne nahradene jogurtikom...?no a potom vydrzi max 1,5hod nepapat.je to dost narocne,nakolko,kym zaspi,tak uz sa dalej len dojcime,a kym zaspi,papa este aj 4×....v noci sa budi kazdu hodinku aj 4-5x a dozaduje sa dojcenia-pocucka kratucko a zase zaspi na chvilku...(mozno zubky?nedavno jej vysli prve dva)chcem sa spytat,ked odskusame jogurt,co je vhodne zaradit do jedalnicka tak,aby to nahradilo niektore vecerne dojcenie a viac ju to zasytilo?kedy jej to dat papat?(zial,nasa dr.je velmi zaneprazdnena a kym sa to stihnem spytat,sestricka ma uz vystrkuje z ordinacie....)dalej sa chcem spytat,od kolkych mesiacov je vhodne ist s dietatkom do sportoveho kocika?dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Do športového kočíka keď pevne sedí, čo je okolo deviateho-desiateho mesiaca a keď je vonku vhodné počasie.
    Neviem aké dávate cestoviny ale ak bežné pre dospelých, neodporúčam, obsahujú veľa soli. Treba hľadať detské cestoviny. Jogurt odoporúčam až po ukončení deviateho mesiaca. Dopjčiť môžete kedykoľvek na požiadanie.
    Takže: ráno mlieko, dojčenie, sopoludnia ovocie, môžete začať niektoré bábatkovské keksíky / hero, hipp/, k tomu, na obed msozeleninový príkrm od osmeho mesiaca môže dva krát týždenne do neho pridať pol vareného žĺtka a samozrejme meniť zeleninu a druh mäska. Odpoludnia jogurt/ biely s probiotickou florou do roka žiaden tvaroh a jedlá na báze tvarohu/, pred kúpaním mliečna oblninová kaša a potom kojenie podľa požiadania.