Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Mliecna kasa

    , Autor: mata-3

    Dobry den, syn bude mat o par dni 7 mesiacov a viem,ze by som mu mala uz zaviest mliecnu bielkovinu. Len mal ekzem na lickach a este ma nejake pozostatky tak snad nebude problem. Chcem sa spytat, ci to mozem urobit tak,ze do UM nasypem instantnu kasu a ci to UM moze byt pociatocne (nutrilon 1) - mala som ho kupene od zaciatku preistotu ale nastastie sme nemuseli doteraz vyuzit. A ake mnozstvo UM sa odporuca zamiesat do kase? Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem ako sa zhodnotil ekzém na líčkach. Mohol nejako súvisieť s kravským mlieko, samozrejme, keĎ JE kojený, tak len sprostredkovane cez vaše mlieko ak konzumujet mlieko.
    Ak to nie je pravdepodobné, pokojne spravte bezmliečnu kašu / napríkald babylove 3zrnná/ do Nutrilonu, ktorý máte doma. Sledujte ako zareaguje jeho koža.