Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • alergicka reakcia na prikrm

    , Autor: mata-3

    Dobry den, chcela by som sa spytat, ako vyzera alergicka reakcia na prikrm.
    Mam polrocneho syna, ktoreho som zacala prikrmovat -asi 2 tyzdne (uz sme vyskusali mrkvu, zemiak, bataty, tekvicu a brokolicu). Novy druh zeleniny pridavam az na 3.den. V poslednych dnoch ma vsak dost cerveny zadocek a neviem, ci to mam povazovat za reakciu na prikrm alebo je to sposobene stolicou, ktora je teraz asi drazdivejsia.
    Je podla Vas treba niektoru zo spominanej zeleniny vysadit?
    Este by som sa chcela spytat, ci mozem dat synovi par lyziciek slivkovej stavy Hipp ak sa mi zda, ze syn ma zapchu (silnejsie tlaci). Prikrmy robim riedke a uplne rozmixovane.
    Vopred dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Batátynie sú naša zelenina, dala by som ich neskôr. brokolica nafukuje, treba ju uvariť v inej vode a k jedlupridať uvarenú. Dieťa v tomto veku má mať okrem zeleniny aj mäso, niekedy im po zaradení príkrmu treba začať podávať aj prevarenú, ochladenú vodu, nie veľa, skôr len ponúkať. Slivkovú šťavu určite netreba. Po príkrmoch zapareniny nepozorujem. treba ritku umývať čistou vodou a natrieť ochranným krémom, napr. sudokrem.