Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • umelé mlieko a neprevarená voda

    , Autor:

    dobrý deň. manžel pripravuje synovi (má 21 dní) umelé mlieko spôsobom - polovica vody vo (väčšej) fľaške (cca 100ml) dá vriacu a cca rovnaké množstvo vody dá neprevarenej (rovno z vodovodu) - dôvod - aby syn mohol mlieko rovno piť a nebolo treba čakať, kým vychladne. tento postup používa od nášho príchodu z pôrodnice, čiže 13 dní. chcem sa opýtať, či synovi niečo hrozí, keď sme používali aj neprevarenú vodu. ...až dnes som sa dopočula, že vraj by sa vôbec neprevarená voda dávať nemala a teraz mám strach, či sme malému neublížili.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak nemá hnačku, tak ste mu snáď zatiaľ neublížili ale učite je potrebné mlieko pripravovať len z prevaenej vody. Aj keby ste používali dojčeneckú vodu nie z vodovodu je porebné ju prevárať, pretože ani dojčenecká voda nie je sterilná!!!!!