Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Ako často podávať umelé mliečko

    , Autor: bibus020

    Dobrý deň,som mlada mamička a rada by som sa poradila ohľadom UM. Dojčenie nie je možné a preto sme na umelom mliečko. Niekedy neviem ci ho papa veľa alebo málo... Malý má mesiac aj týždeň a váhu 4270g. Papame ráno o 6:00 potom o 9:00,12:00,15:00,18:00,20:00,00:00 a o 4:00 ráno. Viem ze je to individuálna záležitosť ale nechcem ho prekrmovat.... Prosím poraďte mi.Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem koľko v dané hodiny vypije. Dieťa nemôže byť hladné, zväčša vypije toľko, koľko mu chutí, takže prekrmovania by som sa veľmi neobávala. V jeho veku a pri jeho hmotnosti by mal vypiť 500 až 600 ml mlieka za 24 hodín.,