Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Prosím O radu

    , Autor: sofia-2

    Dobrý večer, chcela by som sa opýtať, či správne dávam dcérke papať A čo by ste vy zmenili, odporučili robiť inak. Sme od narodenia na UM, začala som S prikrmami po ukončením 4 mesiaci na radu detskej lekárky.
    Jej jedalnicek:
    6.00 hod.- 180 ml umelého mlieka
    10.00 hod - jedno z tohto :banán, jabĺčko, hruška, ovocná presnidavka (polovica 95 g)
    11.40 hod -obed- hotove príkrmy od Hamanka, spapá celú fľašu (190 g)A strieda jej ich. A raz za týždeň jej varím buď ryžu, zemiak, bezvajecne cestoviny A zeleninu A žĺtok
    Okolo 15.00 hod opäť ovocie, dva razy do týždňa nemliečnu kašu
    O 17.00 hod 150 ml UM
    O 20.00 hod 210 ml UM
    Celú noc prespinka, cez deň jej dávam vodu A niekedy harmančekovy čaj.

    Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem ako je teraz stará. Nemám nič poti komerčne pripravovaným jedlám pre deti ale musí platiť, že dieťa má mať vo veku do jedného roka denne malé množstvo mäsa / cca 30 až 50 gramov/. Ráno mlieko, dopoludnia ovocie / banán skôr výnimočne/, na obed mäsovo-zelninový príkrm. Odpoludnia mlieko - samozrejme umelé, formulu / od deviatehomesiaca môže byť biely jogurt, nie pribináčik!!! Tvarohové jedlá až po roku! /. Večer pred kúpaním mliečnu kašu / z umelým mliekom, aleo peciálne vyrobenú pre deti, ktorá sa rozrába s vodou/ a večer pred spaním ešte môže mlieko. Vodu jejponúknite, podľa veku by mala vypiť maximálne 200 ml za 24 hodín.