Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • plac na navsteve

    Dobry den prajem, este pred mesiacom bolo vsetko v poriadku, syn ma 2 a plo roka, ako nahle sa zacalo rozpravat o skolke to zacalo. Nikdy nebol problem, mohli sme hocikam, hocikomu ost, vzdy sa tesil a hral s detmi. Teraz ked niekomu ideme zacne strasne plakat, az zachvatovo, nechce ist k nim do vnutra, len place, nic ho nezaujima, ostane napr. sediet na chodbe a dokaze tam plakat aj 20 minut. Sam nikoho nechce len maminku. Neviem co mam robit, nechcem ho lutovat, snazim sa mu vysvetlovat ze je vsetko v poriadku, no nic nepomaha, niekedy sa potom sam od seba ukludni a pride konecne za nami. Prosim poradte ako sa mam k tomu staviat co robit a co nie. Dakujem Zuzana

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Zrejme ho škôlka vydesila natoľko, že stráca istotu a pocit bezpečia, ak nie je s vami alebo v domácom prostredí. Mohlo by to signalizovať, že na škôlku ešte nie je pripravený a treba rátať s tým, že mu adaptácia bude trvať dlhšie, bude zle znášať škôlku, prípadne treba uvažovať o tom, že ho dáte do škôlky až o pol roka či rok.