Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • nevie sa vyprazdnit v sede

    Dobry den.Pisem uz viac menej zufala.Moja dcera bude mat v septemnri 3 roky a mame problem z odplienkovanim.Asi v roku a pol sama pochopila a zacala sa pytat bud na nocnik alebo toaletu no po case prestala.Od vtedy s nou po dobrom a uz sa stava (co ma velmi mrzi) ze aj po zlom bojujeme.Na nocnik sadne no i ked velmi potrebuje nevykona potrebu.Az neskor som odpozorovala ze aj ked ma plienku,nevycika a neykaka sa v sede ale musi sa niekam postavit.Ked plienku nema nevycika sa kludne aj 12 hodin co je zo zdravotneho hladiska maximalne nevhodne a ohrozujuce.Uz sa nestazuje ani na bolesti bruska a je v pohode cely den.Na podlahu sa pomocila iba ked sa velmi zlakla inak svoje zvierace uspesne dlhodobo kontroluje.Nepomaha pustanie vody a ani ine babske rady.Psychologicka nam dorazne povedala ze jej plienku davat nemame no nemozem ju ohrozit na zdravi.Trosku dufam ze sa zlomi po nastupe do skolky ale hrozne sa bojim aby ju koli tomu nevylucili z kolektivu.Dcera slabo rozprava (povedat vie jednotlivo kazde slovo no spajanie do viet je problem) a ma pravdepodobne zatial nevysetreny ADHD .Vopred dakujem za Vas nazor Jana

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Podľa môjho názoru je zo zdravotného hľadiska lepšie, ak sa vyciká do plienky, ako keď zadržiava moč 12 hodín. Možno jej škôlka a tlak detskej skupiny pomôžu dostať sa do koľají a cikať a kakať tam, kam treba.