Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • plienky

    , Autor: evita28

    Dobrý deň, mám taký problém...synček (2roky) mi chodieval na nočník, ale v poslednej dobe mi nočník z nejakého nepochopitelného dôvodu odmieta a pýta si plienku... ked mu idem dať plienku dolu, že ho chcem posadiť na nočník, tak sa vzpiera... Poradte mi, ako mám postupovať, ked ho chcem uz konečne odnaučiť od plienok...

    Dakujem Vám veľmi pekne...

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Skúste ho nejaký čas nechať. Zrejme na nejaký čas potrebuje inú starostlivosť, takú, akú mal, kým bol bez plienok. Alebo potrebuje rozhodovať o tom, kam bude cikať a kakať. Niekedy aj to je pre dieťa dôležité.