Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • onanovanie

    Dobrý den,
    VAZENA PANI DOKTORKA PROSIM VAS O RADU MAME 3 ROCNU DCERKU A NEUSTALE SA CHITA MEDZI NOHAMI,PRITLACA SI TAM VANKUSE A POTI SA PRI TOM.UZ SOM ZUFALA NEVIEM CO JEJ MAM POVEDAT KED MNA TO VZDY ROZCULI SNAZIM SA JEJ AJ VYSVETLIT ZE TO NESMIE A ONA NIC.TERAZ CAKAME AJ DRUHE DIETATKO A MAM STRACH O DCERKU.PRECO TO ROBI?PROSIIIM VAS PORADTE NAM.DAKUJEM

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Je to prirodzená súčasť vývinu detskej sexuality. No zároveň si treba uvedomiť, že niektoré deti onanujú "nadmerne", ak sa to tak dá povedať, a síce preto, lebo sa tak upokojujú (niečo podobné, ako keby si cumľali palec alebo obhrýzali nechty...). Niekedy tiež onanujú viac, keď majú málo primeraných podnetov...
    Je možné sa obrátiť na sexuológa alebo detského psychológa.