Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • Poradna

    Prosim vas o radu, mame 3,5 r. syna, ktoreho kazdy den najdem onanovat. Je to povacsine v posteli, ked ide spat, a ked sa idem za nim pozriet ci spi, tak ho najdem povyzliekaneho a onanuje. On sa mi sam prizna, ze aj napr. v noci sa zobudil a robil to, rano ho najdem uz o 6,00 povyzliekany a robi si to,cez obed, ked ho dam spat, co povacsine uz nespi len si oddychne v posteli, pride za mnou, pyzamo dole, a uz aj v kresle pri rozpravke. je toho vela! Uz aj kricala som po nom, vyhrazala som sa p. Dr.ze mu tam pichne injekciu, co som ja osobne zasadne proti tomu, aby matky strasili deti Dr. tak som to urobila, lebo neviem ako uz ne neho.tento problem pretrvava minimalne pol roka, no je to teraz co raz intenzivnejsie.Ked sa ho pytam, ze preco to robi, ze to sa nesmie, tak mi len odpovie vzdy, ze nebude si to robit. raz mi povedal, ze robi to preto, aby ho to tam bolelo. Asi pred mesiacom sme sa prestahovali, co dost zle znasa. Stale sa mu tu nepaci, chce ist byvat tam kde predtym. Darmo mu vysvetlujem, ze to uz nie je mozne, V podstate ma velmi komplikovanu povahu, a je velmi citlivy, az prehnane.Vobec ma nepocuva, vonku si ide po svojom, darmo ja kricim po nom, proste ma nerespektuje. Ked ho chytim za ruku, tak sa trha, ze pusti ma atd..Ma mladsieho brata 20 mesacneho, tomu len berie hracky a vsetko, tazko sa deli, vsetko je jeho, vynucuje si vsetko a hned!Az to nie je hned je zle, a ked mu nedovolim veci, alebo zakazem, place a rozhadzuje hracky vsade. Rozbija ich. Robi sceny, aj vonku, ze sa niekedy az hanbim pred ostatnymi matkami, ze ma dieta vobec nepocuva.Potom s placom pride musim ho zobrat na ruky a tam sa upokoji po case a je uz dobre. Myslim, ze aj dost lasky im davam.
    Naozaj neviem ako dalej s nim. Napiste mi prosim Vas radu. Dakujem!!!

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Možno by bolo vhodné vyhľadať detskú psychologičku a začať s ňou riešiť celkov situáciu okolo syna, priebežne s ňou konzultovať výchovné postupy. Masturbácia môže byť súčasťou toho celého.