Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • Ako ho odučiť

    Dobrý deň.
    Mam doma 5 rocneho chlapca ktoreho neviem ako oducit aby sa pred cudzími ľudmi spraval slusne a hlavne sa nerozmaznaval.A ked sa nahodou z niekym rozpravam tak aby mi neskakal do reci,ja to uz mu vysvetlujem vseliako ale sa nedary uz fakt neviem ako na to ist ta vsak uz ma 5 rokov uz by mal byt trosku mudry a chapavy.Aj ked ideme vonku tak hned sa chvali ked dostane novu hracku,a ked ideme vonku este dnuka mu poviem ne ze to povies a pojdeme vonku a on to povie.Viem ze deti sa radi chvalia ale ze co maju nove ale trosku tajomstva by sme mohli mat:-)Niektore deti su take pyskate ze povedia hned na rovinu ale ten moj,ci ja som niekde urobila chybu uz fakt neviem?
    Dakujem

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Skáče vám do reči, lebo chce, aby on bol v centre vášho záujmu a ešte to nevie dobre ovplyvniť, aby vydržal čakať. Vždy ho teda pekne poproste alebo mu pekne povedzte, že ešte chvíľku sa potrebujete porozprávať...

    A to, že vykváka všetko, čo vie, nuž, tak to s deťmi je. On zrejme nemá dôvod mať tajomstvá...