Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • ADHD

    Dobry den,som zufala a preto sa obraciam na vas..
    Mojmu synovi pred rokom diagnostikovali ADHD.Ma takmer osem rokov-je prvacik...velmi sa trapime-trpi poruchamy ucenia a spravania..hyperaktivita-vsetko do kopy:-((((
    Navstevujeme specialnu pedagogicku-psychiatricku...snazime sa mu pomoct ako sa len da..no je to tazke.Najviac ma trapi pristup skoly-tym,ze sme na dedine-s takymto pripadom sa este nestretli..a je to aj vidiet...
    Syn je integrovany..kazdu jednu chybu ktoru spravy-riesim hned s ucitelkou-nevyhybam sa..No neviem,ako im mam vysvetlit,ze urcite veci on neprestane robit mozno nikdy!
    Upozornila som ich,ze sa da lahko na nieco nahovorit..aby trocha dali pozor-zbytocne..a este mi minimalne raz do tyzdna oznamia,ze kto mu co povedal a on to spravil-aby som mu dohovorila.........Ja uz naozaj neviem ako..neviem ako to pojde dalej..dnes mi doniesol poznamku-pohryzol spoluziaka.V skolke to robil casto-na urcity cas to prestal robit a vratilo sa mu to-co robit..teraz je celkovo viac agresivny..nekontrolovane v afekte sa rozkrici-rozplace a vtedy rozprava nezmysli..a uz to robi aj v skole..pocula som o nejakej diete..poradite mi prosim?Uz sme z toho vsetkeho zufali...Lucia.

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    ADHD je dlhodobá záležitosť a všetky ťažkosti by ste mali mať možnosť konzultovať s poradňou, prípadne poradňa by mala komunikovať o vašom dieťati so školou, ak je to potrebné, intenzívnejšie, než len zaslaním správy a odporúčaniami. Oslovte preto poradňu, ešte pred skončením prázdnin sa tam ohláste, objednajte sa, trvajte na intenzívnejšej starostlivosti o vás, o dieťa, o školské záležitosti.