• plesnivé potraviny v tehotenstve

    Dobrý deň, som v 23. týždni tehotenstva a včera sa mi \"podarilo\" zjesť plesnivú štrudlu. Nechápem ako som si to mohla nevšimnúť, jednoducho som sa na ňu nepozerala a na chuti to poznať nebolo, napriek tomu, že bola plesnivá dosť, ale hlavne zospodu a vnútri! Volala som potom na pohotovosť, kde mi odporučili Smectu a probiotiká. Nie je mi zatiaľ nič, ale bojím sa, čo to vlastne môže v organizme spôsobiť a ako mám vlastne zistiť , či tie plesne mi v tele nezostali a či nemôžu niečo spôsobiť. Čítala som, že môžu poškodiť pečeň. A hlavne sa bojím o bábetko, čo môžu spôsobiť jemu. Mohli by ste mi poradiť, čo mám urobiť, som úplne zúfalá!

    Dobrý deň,
    jednorázové požitie plesnivej stravy nič nesposobuje, plesne produkujú aflatoxín, ktorý je nebezpečný pri opakovanom požívaní. Nestresjte sa, plod nebol ohrozený.