• Pozitívny Tripple test na DS

    Dobrý deň,
    vyšiel mi poz.skríning na DS 1 v 130 (poz.riziko DS je vyššie ako je očakávané len podľa veku matky 1 v 810).
    nameraná hodnota NT v 11tt bola 1,5mm, BPD 34mm
    výsleky TT:
    vek matky 31
    vek pri 2vzorke 15t5d(podla UZV)
    AFP 1,47MoM
    uE3 0,64MoM
    hCG total 1,28MoM
    PAPP-A 0,15Mom
    momentálne som v 17tt. Som objednaná na morfo.sono. V 11tt som bola hospitalizovaná kvôli krvácaniu-hematóm 10x4mm. Užívala som Duphaston, Ascorutin a naďalej pokračujem s Magne B6. Myslíte, že to krvácanie a užívanie liekov mohlo ovplyvniť výsledky testu? Aké by mali byť normo hodnoty? Je na sone rozpoznateľné DS?Ďakujem

    Dobrý deň,
    krvácanie na začiatku gravidity možu ovplyvniť výsledok testu ale aj tak je potrebné ho brať do úvahy.
    Za negatívny považujeme výsledok vtedy ak je riziko nižšie ako 1:1000.
    Ak je riziko medzi 1:100 a 1: 1000 je to výsledok v tzv. šedej zóne.
    Riziko potratu po amniocentéze je 1: 200 a je na zváženie, či Vám vyšetriť plodovú vodu alebo nie. Existuje aj možnosť ultrazvukového vyšetrneie tzv. minor markerov, kedy sa dá riziko spresniť a podľa toho rozhodnúť odber plodovej vody.