• uzv a termín porodu

    Dobrý deň,
    zaujíma ma, či može uzv v neskoršom štádiu tehotenstva upresniť dátum porodu, alebo nie. Som totiž podľa lekára v 31.t.t, no podľa uzv v 33.t.t. Podotýkam že som mala odjakživa nepravidelnú menštruáciu. (posledná 31.12.2010).Podľa poslenej menštruácie je termín v septembri, podľa lekára 24.10, a na poslednom uzv sa ukázalo 9.10. Lekár argumentoval tým, že to bude veľké dieťa, čo som celkom nepochopila. Možte mi to prosím Vás upresniť?

    Ďakujem pekne

    Dobrý deň,
    plod rastú rovnako v I. trimestry - cca. do 12. týždňa vtedy sa dá určiť vek plodu pomerne presne. V 20. týždni už je to presné iba na 75%. Takže určite platí termín stanovený ultrazvukom na začiatku gravidity, neskoršie už nie sú presné a nepoužívajú sa, iba vo výnimočných prípadoch (ak príde pacientka prvý krát k lekárovi neskoro).