• flexiparín

    dobrý den, ja som vám už písala. mám 14r dcéru a za sebou 3 potraty. pri tom tretom ma poslal gyn. na hematologiu ale tam mi nič nezistili iba že mám jednu mutáciu PAI- 1 4G/5G heterozygot. že mi táto mutácia nespôsobovala potraty. teraz som znovu tehotná tak ma gyn. poslal na hematologiu či sa niečo zmenilo. hematologička mi povedala že mám vysledky v najlepšom poriadku, len tú jednu mutáciu a že tá nemá robiť problém. čo ma trápi že mi predpísala injekcie flexiparín že ked sa nenašla iná príčina. (ja som bola medzi časom u zastupujúceho gyne. a ten mi na ultrazvuku povedal že potrácam kôli myomu či o tom viem.) injekcie som si nezačala pichať lebo z ihjel odpadávam a nemá mi to kto pichať ked je to každý den 9 mes. chcem sa vás teda opýtať či je nutné si ich pichať pri tejto mutácii alebo nie. velmi pekne ďakujem za odpoveď. monika

    Dobrý deň,
    na to sa naozaj nedá odpovedať cez internet, je to veľmi zložitá problematika, v každom prípade však opakované potrácanie často býva sposobené poruchou zrážania krvi, kedy sa krv predčasne vyzráža v tvoriacej sa placente a plod sa potratí.
    Ak Vám hematologička napísala pomerne drahú liečbu, tak na to isto mala dovod.