• sposob porodu s otocenou maternicou

    dobry den p. doktor,

    chcem sa spytat, mam dozadu otocenu maternicu a zaujimalo by ma, ci je vzhladom k tejto skutocnosti moznost, ze prirodzeny porod bude trvat kvoli tomu dlhsie, mam silnejsie dioptrie a mam moznost si zvolit sekciu, ale chcela by som rodit normalne. Moja lekarka mi dava na vyber, ale na toto som sa jej zabudla spytat a uz sa s nou asi nestretnem a k novemu porodnikovi v nemocnici sa chystam az o 2 tyzdne. Dovtedy si to chcem vsetko premysliet, tak vas prosim o odpoved.

    Dakujem.

    Dena

    Dobrý deň,
    poloha maternice pred otehotnením nemá vplyv na priebeh pôrodu, maternica sa sama preklopí dopredu a tehotnosť a pôrod prebieha potom štandardne. Dioptrie nie sů indikáciou na cisársky rez, iba ak sů zmeny na očnom pozadí a to musí samozrejme posůdiť očny lekár.