• Porod

    Dobrý deň. Som už nejaký čas po porode, no stále mám pár otázok, na ktoré mi snáď odpoviete.
    Ráno o 4hod mi odtiekla plodová voda, otvorená som bola na špičku prsta, boli mi následne podané antibiotiká kvoli streptokokovi /asi o 7hod/. O 9hod som dostala vyvolávačku, všetko bolo v poriadku, kontrakcie sa stupnovali... po hodine a pol som bola otvorená na 7 prstov, no malý bol stále vysoko a sestrička s doktorkou sa začali divne tváriť, počula som niečo o cisárskom reze... išli sme rodit normálne, malého som nemohla vytlačit, otvorená na tých 7 prstov, ponáhlali sa... neskor mi bolo povedané, že malý mal tachykardie. Narodil sa bez kliešťov, no s obrovským hematómom na hlave a z krvi mu zistili stredne ťažkú hypoxiu, hlavička makrocefalitická. Po porode bol na jis, dostával infuzie...
    Pred porodom, asi týždeň, som moju porodníčku upozornila na fakt, že malý má hlavičku vačšiu ako norma, zmerala, napísala 100 mm. Nemala sa už vtedy rozhodnúť pre cisársky rez? tie tachykardie signalizovali hypoxiu? Ako často sa vyskytne takáto hypoxia pri porode? Je to vážny stav?
    Veľmi pekne ďakujem, ak odpoviete a prečitate. Moj porod ma trápi... aj možné následky na malom

    Dobrý deň,
    veľkosť hlavičky plodu na ultrazvuku nie je presný ukazateľ, vidíte, že ste porodila normálne, hematom na hlave je častý a nemá na vývoj plodu žiadny vplyv, tachykardia nie je ukazateľom hypoxie. Krátkodobú hypoxiu počas porodu prekonajú vlastne skoro všetky plody a sú na to pripravené a dobre to zvládajú bez následkov.