• Mám tam ísť ?

    Dobrý deň pán doktor,
    mám 44 rokov, ešte nikdy som nebola na gynekologickom vyšetrení, ale teraz mi 14 dní mešká menštruácia, nič zvláštne mi nie, akurát ma trochu bolia kríže, ale len trochu.Mám počkať, čo bude ďalej ? Či príde ďalšia menštruácia? Možno to nevadí, že neprišla , ja neviem.Chodí sa na gynekológiu, keď raz nepríde menštruácia, alebo mám počkať a ísť až keď nepríde viackrát ? Alebo si to nemám všímať?
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    gynekologické vyšetrenie je prevencia a ochrana pred vznikom rakoviny a každá žena by ho mala raz za rok absolvovať. Ak Vám mešká menštruácia je to dovod na vyšetrneie.