• Skrátený menštruačný cyklus a výtoky

    Dobrý deň,

    mám 24 rokov, bezdetná, stáleho sexuálneho partnera, menštruačný cyklus zvyčajne trvajúci 26 - 30 dní, trvanie menštruácie 7-8 dní. Neberiem antikoncepciu. Posledná menštruácia začala pred 20 dňami a prebehla bez problémov. Asi týždeň pred ňou som dostala mykózu, na ktorú som si kúpila v lekárni krém Jenamazol (problémy prestali). Asi tri dni po skončení menštruácie som začala mať tmavo-hnedý výtok, mala som pocit, akoby sa mi mykóza vrátila, tak som vyskúšala ešte čipky Canesten. Po troch dňoch ich užívania sa mi výtok z tmavo-hnedého zmenil na oranžovo-hnedý (zápach výtoku nie je žiadny, alebo len slabučko kyslý). Myslela som si, že sa to zhoršilo a tak som zvyšok čipiek nedobrala (mala som 6-dňové balenie). Ďalšie dva dni zostal výtok oranžovo-hnedý a na tretí deň mi opäť začala menštruácia (na 20. deň menštruačného cyklu). Ešte som nemala takýto skrátený cyklus, ale viem, že sa to môže stať. Viac ma trápia tie výtoky predtým. Môže to znamenať nejaký zápal, poprípade závažnejší problém? Pohlavný styk som od začatia problémov nemala. K svojmu gynekológovi pôjdem až po skončení menštruácie, tak by ma zaujímalo, čo môžem očakávať.

    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    myslím, že to špinenie s mykozou nesúvisí, ale bez vyšetrenia sa nedá zistiť o čo presne ide (zdroj krvácania - buď krčok, alebo sliznica maternice).
    Je potreba navštíviť gynekológa.