• Vysadenie

    Dobry den,

    pred mesiacom mi lekarka zmenila ATK z dovodu, ze sa mi v polke cyklu objavili problemy ako navaly tepla, nevolnost, tocenie hlavy, celkova malatnost a bolest noh. Uzivala som Yadine 6 rokov, ATK celkovo 8 rokov. Problemy mavam uz dlhsie, no nikdy som to nepripisovala ATK, ale nakolko som absolvovala rozne vysetrenia, ktore boli vsetky v poriadku, zacala som si to nejak spajat a sledovat. Lekarka mi zmenila Yadine na Artiziu, no dnes po vyuzivani 12 tabletiek som sa znova dostala do problemov, je mi zle, nevolnosti, tocenie hlavy, depresie, bolest a taky nepokoj v nohach. A pocit ako pred menstruaciou. Chcem ATK vysadit, resp. si po tych 8 rokoch spravit aspon prestavku. Moja otazka je, ci to mozem vysadit hned po vyuzivani len tych 12 tabletiek. Ja viem, ze sa odporuca dobrat cely blister, ale ja sa naozaj uz citim zle "sama so sebou". Co okrem rozhadzania cyklu mozem ocakavat?

    poprosim keby sa dalo mi dat nejaku vycerpavaciu odpoved ohladom neziaducich ucinkov pri vysadeni v polke balenia. Isla by som za svojou lekarkou ale zajtra ako naschval je sviatok, a mne je zle.

    Dakujem Vam velmi moc!!!!

    Dobrý deň,
    ak je na to dôvod, tak antikoncepciu môžete vysadiť aj predčasne, dostanete skôr menštruáciu, ale cyklus by sa mal znovu obnoviť do 6 týždňov. Nič iné vážnejšie z toho nehrozí.
    Je vhodné zvážiť endokrinologické vyšetrenie, či problémy nespôsobuje ochorenie štítnej žľazy.