• zastavenie menštruácie

    Dobrý deň, užívam antikoncepciu Qlaira, odchádzam na dovolenku a počas nej mám mať menštruáciu, môžete mi poradiť, ako mám menštruácii zabrániť užívaním tabletiek. (poprípade, ktorú farbu tabletiek mam vynechať).
    ďakujem

    Dobrý deň,
    u Qlairy je to problematické, lebo obsahuje rozne hladiny hormónov v každej inej farbe. Ak by ste chcela posunúť menštruačné krvácanie mala by ste pokračovať dlhšie v užívaní svetložltých tabliet z nového balenia dovtedy, kým nebudete chcieť menštruovať, potom si dáte zvyšné tablety z prvého balenia a druhé načaté odložíte. Po menštruácii začnete brať úplne nové nenačaté balenie.