muži budúci otcovia neprežívajú tehotenstvo ako ženy

Apropo, muži tehotných žien...

11.12.2016 v kategórii Tehotenstvo, autor PaeDr. Dagmar Baluchová

Nebuďte rozladené z toho, že vaši muži - budúci oteckovia neprežívajú s vami tehotenstvo tak, ako by ste si predstavovali... Samozrejme, nájdu sa aj výnimky, ale väčšina mužov sa stáva otcami naozaj až po pôrode...

Muži neprežívajú naše tehotenstvo tak ako my, ženy

Na tehotenskom teste ste si našli dve čiarky, pri pohľade na bábätká omdlievate a na internete pozeráte výlučne babystránky... Vitajte v klube žien, pre ktoré sa (momentálne) stalo dieťa/deti stredobodom vesmíru.

Mnohé tehuľky sa v rámci svojho „9-mesačného stavu“ dopúšťajú viacerých chybičiek. Že neviete, o čom je reč? No, na mysli máme váš partnerský život...

Prečítajte si aj:   Návod na to, ako sa stať ideálnym partnerom tehotnej ženy...

Možno vás prekvapí, že väčšina „pánov Božských“ nemá rada, ak ich:

  • oslovujete ako tatino, ocino... Pre vás je to váš manžel, priateľ... alebo aj „láska moja...“ veď vy už viete :). Nárok oslovovať ich „otcovsky“ budú mať vaše deti, nie vy.
  • neustále zaplavujete vetami typu: A zvládneme to? Budem dobrou mamou? Na takéto otázky majú muži limitovaný počet argumentov, keď sa minú, máte smolu... :)
  • dopodrobna im opisujete, aké je to s tehotenskými nevoľnosťami, chuťami, precítením na pachy ap. ťažké... „Páni tvorstva“ na to nemajú vyvinuté senzory, lebo tehotenstvo sami na sebe nikdy neprežijú.
  • chcete vedieť ich názor na to, či vášmu dievčatku kúpiť bodynko svetloružovej, staroružovej alebo sýtoružovej farby. Farba ako farba. Alebo teda... Ružová? TO je ČO za farba...? :)
  • pýtate sa na ich názor ohľadne výberu kočíka. Muži inklinujú k takým, ktoré im pripomínajú „rýchle stroje“, napr. formuly, obľúbené autá... Že vy o tom nechcete ani počuť a nepoznáte najnovšie trendy, je vaša vec.
  • s tehotenstvom radikálne zmeníte vaše zaužívané zvyky, sexuálny život či stravovanie. Prevychovať muža-mäsožravca na vegetariána iba preto, že potrebujete viac kyseliny listovej zo zeleniny, sa nevypláca... :)

Budúci oteckovia potrebujú čas... Doprajte im ho!

Nechápete... Vaše telo je zaplavované hormónmi a neustále pripomína vášmu mozgu: „Budeš mamou!“ U mužov to takto nefunguje, potrebujú čas, aby sa k tomuto stavu dostali prácne, vlastným uvedomením si a prežívaním.

Prečítajte si aj:  Nálady v tehotenstve? Na vine sú hormóny!

Doprajte im to a nečakajte, že sa do otcovskej roly vžijú práve vtedy, keď to budete vy očakávať. Mnohým to „dôjde“ možno až niekoľko dní/týždňov/mesiacov po pôrode (veľmi mizivému percentu nikdy). A preto, MAJTE POCHOPENIE PRE ČLOVEKA, ktorý vedľa vás spí... :)

Pre vaše dieťa bude rovnako dôležitý ako vy. A ak nebudete „tlačiť na pílu“, sama budete prekvapená, akého úžasného otca ste vybrali pre vaše dieťa...  

P.S.: Ale ak vás nahnevá, pokojne si opakujte tento známy slogan: „Muž musí zasadiť strom, postaviť dom a splodiť syna. Žena musí potom ten strom polievať, dom upratovať a neustále variť pre tých dvoch…“ :)

Mohlo by vás zaujímať aj:  Pomoc! Moja žena je tehotná!

Komentáre