Tehotenstvo články

0 Ach, tie hormóny!

Ach, tie hormóny!

22.2.2017 v kategórii Tehotenstvo

V jednej chvíli ste tá najšťastnejšia žena na zemi, smejete sa, vaše vízie do budúcnosti hrajú tými najpastelovejšími farbami. O pár minút nato sa vám zrúti celý svet, najradšej by ste sa niekam ukryli, slzy máte na krajíčku a manžel vám lezie pekelne na nervy. Čítať viac..

0 Masáže v tehotenstve

Masáže v tehotenstve

20.2.2017 v kategórii Tehotenstvo

Dobrá masáž dokáže spríjemniť deň, uľaviť od bolesti, navodiť pocit pohody. Nemusíte si ju úplne odopierať ani počas tehotenstva, treba však dodržať niekoľko pravidiel. V prvom rade sa vždy spýtajte svojho gynekológa, či je masáž vo vašom štádiu gravidity vhodná. Čítať viac..

0 Prenášam či nie?

Prenášam či nie?

19.2.2017 v kategórii Tehotenstvo

Keď je žena tehotná, jej myšlienky sa upínajú k vytúženému okamihu, kedy sa dieťatko konečne narodí a ona ho bude môcť držať vo svojom náručí. Niekedy sa však stane, že bábätku sa v brušku až príliš páči a na tento svet sa príliš nehrnie. Čítať viac..

0 Aké chyby robia tehuľky v stravovaní?

Aké chyby robia tehuľky v stravovaní?

18.2.2017 v kategórii Tehotenstvo

Tehotenstvo je nielen krásnym, ale i náročným obdobím. Mnohé nastávajúce mamičky však popri množstvu povinností, ktoré majú v práci či v starostlivosti o rodinu, zabúdajú na dôležitú osobu – na seba. V gravidite totiž obzvlášť platí: zdravá mama = zdravé dieťa. Čítať viac..

0 Starostlivosť o chrup počas tehotenstva

Starostlivosť o chrup počas tehotenstva

16.2.2017 v kategórii Tehotenstvo

Tehotenstvo patrí nepochybne k jednému z najkrajších období v živote ženy. V organizme budúcej mamičky prebieha množstvo hormonálnych zmien, ktoré ovplyvňujú orgány aj tkanivá, dutinu ústnu nevynímajúc. S obdobím tehotenstva a chrupom sa spája mnoho mýtov a fám, ako napr. väčšia kazivosť zubov, zápal či krvácanie ďasien. Ako to je teda v skutočnosti? Čítať viac..

0 M Obezita a tehotenstvo - týka sa aj vás?

Obezita a tehotenstvo - týka sa aj vás?

15.2.2017 v kategórii Tehotenstvo

Ak sa tento problém týka aj vás, teda máte nadváhu či obezitu a obávate sa, ako vaša nadváha môže ovplyvniť zdravie vášho budúceho dieťatka, snažte sa byť čo najviac aktívnou ešte pred naplánovaním tehotenstva, starajte sa o seba a upravte si životosprávu. Čítať viac..

0 M Kegelove cviky

Kegelove cviky

15.2.2017 v kategórii Tehotenstvo

Tieto špeciálne posilňovacie cviky opísal v roku 1940 Dr. Arnold Kegel ako metódu liečby žien so stresovou inkontinenciou prejavujúcou sa počas tehotenstva alebo po pôrode v dôsledku oslabenia panvových svalov. Čítať viac..

Článkov: 324