Články

Dve, tri, štyri, päť?! alebo Viacplodová gravidita

Dve, tri, štyri, päť?! alebo Viacplodová gravidita

21.9.2016 v kategórii Tehotenstvo

Ako je možné, že si namiesto jedného „batôžteka“ z pôrodnice domov donesiete batôžteky dva – alebo aj viac? Bohaté skúsenosti v tomto smere má gynekológ a pôrodník MUDr. Peter Brenišin. Už nejedna mamička si z jeho úst vypočula tú „osudnú“ novinku – „Budú dve, tri...!“ Čítať viac..

Mamy radia mamám: Čo patrí do výbavičky dieťatka a čo až tak nutne nebudete potrebovať?

Mamy radia mamám: Čo patrí do výbavičky dieťatka a čo až tak nutne nebudete potrebovať?

15.9.2016 v kategórii Tehotenstvo

Pred pôrodom sa každá mamička snaží zadovážiť si všetko, čo bude ona i jej drobček potrebovať. Lenže v predpôrodnom ošiali mnohé z nás nakúpia i to, čo zostane nevyužité. Najmä v prípade, ak už jedno dieťatko máte a druhé je ešte len na ceste. Ako sa tomu dá vyhnúť? Najlepšie rady sú tie, ktoré sú overené praxou. Prečítajte si rady mamičiek, ktoré neváhali sa podeliť o svoje postrehy. Čítať viac..

0 M Bonding – magické hodiny po pôrode

Bonding – magické hodiny po pôrode

12.9.2016 v kategórii Tehotenstvo

Prvé spoločné chvíle prežívame s dieťatkom zvyčajne v pôrodnici, ktorá vo veľkej miere podmieňuje, ako budú tieto momenty vyzerať. Čo presne sa vtedy deje? Ako čo najlepšie naštartovať vzťah s človiečikom, ktorý bude už navždy patriť medzi tých „zopár najdôležitejších“ v našom živote? Čítať viac..

0 Genetika vzs. tehotnosť

Genetika vzs. tehotnosť

5.9.2016 v kategórii Tehotenstvo

Prirodzenou biologickou túžbou harmonického partnerského vzťahu je mať zdravé dieťa. Na Slovensku je asi 15 % párov, ktoré sú v tejto snahe neúspešné. Buď sa im nedarí otehotnieť vôbec (primárna sterilita), alebo žena dieťa nemôže donosiť a porodiť (sekundárna sterilita). Medzi možné dôvody neúspešnosti patria aj geneticky podmienené stavy. Čítať viac..

Článkov: 248