Články

Založte si fotoalbum! 6 tipov (nielen) pre tehuľky

Založte si fotoalbum! 6 tipov (nielen) pre tehuľky

23.8.2016 v kategórii Tehotenstvo

Hoci sme v ére emailov a MMS, čaro fotografie zostane ešte dlho silné... A tak milé mamičky, okrem starostlivosti o svoje bruško počas 9 mesiacov nezabudnite ani na jeho dokumentovanie! Raz predsa budete musieť svojmu dieťatku vysvetliť, ako prišlo na svet a ako sa mu u vás bývalo... (Na reči o bocianovi ani nepomyslite...) Čítať viac..

0 Herpes zoster v tehotenstve

Herpes zoster v tehotenstve

19.8.2016 v kategórii Tehotenstvo

Herpes zoster, ľudovo nazývaný „pásový opar“, je ochorenie, ktoré postihuje najmä starších pacientov, nakoľko analogicky s inými vírusmi zo skupiny herpesvírusov sa aj tento aktivuje pri oslabenom imunitnom systéme. Občas sa však herpes môže objaviť aj u tehuľky. Čo v takom prípade? Čítať viac..

0 Prenatálna komunikácia matky a dieťaťa

Prenatálna komunikácia matky a dieťaťa

19.8.2016 v kategórii Tehotenstvo

Dvaja v jednom – matka a dieťa. Genialita zázraku formovania ľudskej bytosti nie je prekonaná ani v 21. storočí. Pre ľudstvo ešte stále ukrýva príliš veľa otáznikov. Ich problematike sa venuje aj Mgr. Ľudmila Matulníková z Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce na Trnavskej univerzite v Trnave. Čítať viac..

0 Pekná aj v tehotenstve

Pekná aj v tehotenstve

5.8.2016 v kategórii Tehotenstvo

Tehotenstvo pristane každej žene. Vnútorná radosť z očakávania potomka vyžaruje aj z jej tváre. Napriek tomu v starostlivosti o pleť i telo treba pokračovať aj počas deviatich mesiacov. Počas tehotenstva dostáva zabrať nielen pokožka v oblasti bruška, hormonálne zmeny majú vplyv aj na kvalitu našej pleti, vlasov, nechtov... Ako sa o seba vhodne postarať v priebehu deviatich mesiacov, čo je vhodné používať, čoho sa vyvarovať, akú starostlivosť zvoliť na pokožku na namáhaných častiach, aby sa nám po tehotenstve nevypomstila v podobe neželaných strií? Čítať viac..

0 Blížime sa do finále: Praktické tipy na posledných 6 týždňov pred pôrodom

Blížime sa do finále: Praktické tipy na posledných 6 týždňov pred pôrodom

5.8.2016 v kategórii Tehotenstvo

Na niektoré udalosti v živote sa človek pripraviť môže, na niektoré nie. Narodenie bábätka je jedinečnou zmesou oboch prípadov: viete síce s istotou, že budete mať pri pôrode bolesti, ale celkovo je pôrod a hlavne to, čo nasleduje, veľkým prekvapením. Aby ste prispeli k „zdarnému priebehu vecí“, venujte pozornosť našim tipom, čomu sa venovať v posledných šiestich týždňoch tehotenstva... Čítať viac..

0 skratky z ultrazvuku

Skratky z ultrazvuku

28.7.2016 v kategórii Tehotenstvo

Ultrazvukové vyšetrenie patrí v súčasnosti medzi „povinnú jazdu“, ktorú by mala absolvovať každá tehotná žena. Na Slovensku sa preferuje toto vyšetrenie v 10., 20. a 30. týždni tehotenstva, podľa potreby aj častejšie. Čítať viac..

Článkov: 239