Tehotenstvo články

Masáže v tehotenstve

Masáže v tehotenstve

20.2.2017 v kategórii Tehotenstvo

Dobrá masáž dokáže spríjemniť deň, uľaviť od bolesti, navodiť pocit pohody. Nemusíte si ju úplne odopierať ani počas tehotenstva, treba však dodržať niekoľko pravidiel. V prvom rade sa vždy spýtajte svojho gynekológa, či je masáž vo vašom štádiu gravidity vhodná. Čítať viac..

0 Prenášam či nie?

Prenášam či nie?

19.2.2017 v kategórii Tehotenstvo

Keď je žena tehotná, jej myšlienky sa upínajú k vytúženému okamihu, kedy sa dieťatko konečne narodí a ona ho bude môcť držať vo svojom náručí. Niekedy sa však stane, že bábätku sa v brušku až príliš páči a na tento svet sa príliš nehrnie. Čítať viac..

0 Aké chyby robia tehuľky v stravovaní?

Aké chyby robia tehuľky v stravovaní?

18.2.2017 v kategórii Tehotenstvo

Tehotenstvo je nielen krásnym, ale i náročným obdobím. Mnohé nastávajúce mamičky však popri množstvu povinností, ktoré majú v práci či v starostlivosti o rodinu, zabúdajú na dôležitú osobu – na seba. V gravidite totiž obzvlášť platí: zdravá mama = zdravé dieťa. Čítať viac..

0 Starostlivosť o chrup počas tehotenstva

Starostlivosť o chrup počas tehotenstva

16.2.2017 v kategórii Tehotenstvo

Tehotenstvo patrí nepochybne k jednému z najkrajších období v živote ženy. V organizme budúcej mamičky prebieha množstvo hormonálnych zmien, ktoré ovplyvňujú orgány aj tkanivá, dutinu ústnu nevynímajúc. S obdobím tehotenstva a chrupom sa spája mnoho mýtov a fám, ako napr. väčšia kazivosť zubov, zápal či krvácanie ďasien. Ako to je teda v skutočnosti? Čítať viac..

0 M Obezita a tehotenstvo - týka sa aj vás?

Obezita a tehotenstvo - týka sa aj vás?

15.2.2017 v kategórii Tehotenstvo

Ak sa tento problém týka aj vás, teda máte nadváhu či obezitu a obávate sa, ako vaša nadváha môže ovplyvniť zdravie vášho budúceho dieťatka, snažte sa byť čo najviac aktívnou ešte pred naplánovaním tehotenstva, starajte sa o seba a upravte si životosprávu. Čítať viac..

0 M Kegelove cviky

Kegelove cviky

15.2.2017 v kategórii Tehotenstvo

Tieto špeciálne posilňovacie cviky opísal v roku 1940 Dr. Arnold Kegel ako metódu liečby žien so stresovou inkontinenciou prejavujúcou sa počas tehotenstva alebo po pôrode v dôsledku oslabenia panvových svalov. Čítať viac..

0 POMÓC! Odtiekla mi plodová voda!

POMÓC! Odtiekla mi plodová voda!

9.2.2017 v kategórii Tehotenstvo

A je to tu. Dlho očakávaný okamih nastal. Toľko ste nad ním premýšľali, a predsa vás chytá panika. Odtok plodovej vody je totiž skutočne neklamným príznakom, že vaše bábätko bude už onedlho na svete, ale zachovajte pokoj, od stretnutia vás delia ešte (alebo už len?) hodiny. Čítať viac..

0 Prenášam... Čo teraz?

Prenášam... Čo teraz?

7.2.2017 v kategórii Tehotenstvo

Gravidita po termíne nie je ojedinelý jav, mnoho mamičiek s ňou má skúsenosti. Prečo sa bábätku na svet nechce a či mu treba pomôcť, to sú otázky, ktorými sa lekári zaoberajú, ak mamička prekročí 40. týždeň tehotenstva. Čítať viac..

Článkov: 321