Tehotenstvo články

Výživové doplnky v tehotenstve

Výživové doplnky v tehotenstve

29.3.2017 v kategórii Tehotenstvo

Viróza či nachladenie v tehotenstve sú nepríjemnou komplikáciou. Okrem teplého čaju či pokoja na lôžku sa dnes ponúkajú aj iné možnosti a prípravky, ktoré možno užívať, no nie všetky sú pre tehuľku vhodné. Čítať viac..

0 Mám málo železa – čo s tým?

Mám málo železa – čo s tým?

19.3.2017 v kategórii Tehotenstvo

Takmer niet ženy, ktorá by sa v tehotenstve nestretla s problémom anémie. Nedostatok železa sa síce môže vyskytnúť aj mimo gravidity, ale v tehotenstve býva omnoho častejší, aj keď odpadlo pravidelné mesačné krvácanie. Čítať viac..

0 Mamičkou v štyridsiatke? Prečo nie?

Mamičkou v štyridsiatke? Prečo nie?

19.3.2017 v kategórii Tehotenstvo

Podľa odborníkov je pravdepodobnosť spontánne otehotnieť po štyridsiatke iba 10-percentná. Mnoho (aj slovenských) žien však túto štatistiku nabúrava, a či otehotnejú prirodzene alebo s pomocou vedy, tehotenstvo si užívajú ako „za mlada“. Čítať viac..

0 Tehotenstvo v časoch našich prastarých mám...

Tehotenstvo v časoch našich prastarých mám...

15.3.2017 v kategórii Tehotenstvo

Splodenie dieťaťa je najkrajším poslaním človeka. O dôležitosti i výnimočnosti tejto úlohy boli presvedčení aj naši predkovia a už počas svadby sa robili všakovaké „opatrenia“, aby k mladému páru čo najrýchlejšie zavítal bocian. Ale aj keď žena otehotnela, v magických zvyklostiach a obyčajoch sa pokračovalo... Veď išlo o veľa – zdravie, šťastie a radosť nového života... Čítať viac..

Článkov: 342