Články

Kvasinková infekcia v tehotenstve

Kvasinková infekcia v tehotenstve

21.10.2016 v kategórii Tehotenstvo

Kvasinkové infekcie sú v tehotenstve veľmi častým problémom mnohých budúcich mamičiek. Kým v priebehu života sa s nimi stretlo 75% žien aspoň raz, riziko, že kvasinková infekcia zaútočí, je až 10 x vyššie v tehotenstve ako za normálnych okolností. Objaviť sa môže kedykoľvek počas tehotenstva, počas I., II. aj III. trimestra. Čítať viac..

0 Keď sa dve bábätká delia o jednu placentu alebo transfúzny syndróm u dvojčiat

Keď sa dve bábätká delia o jednu placentu alebo transfúzny syndróm u dvojčiat

19.10.2016 v kategórii Tehotenstvo

Transfúzny syndróm u dvojčiat je porucha, ktorá sa občas vyskytuje u monochoriálnej placenty (jedna spoločná placenta pre obe deti) a spôsobuje, že jedno z jednovaječných dvojčiat je zásobované krvou menej a druhé naopak viac. V placente sa vytvoria spoločné cievne spojky, čo spôsobuje nerovnováhu v prísune živín a krvi medzi oboma deťmi. Čítať viac..

0 Koža a jej premeny v gravidite

Koža a jej premeny v gravidite

5.10.2016 v kategórii Tehotenstvo

Aj keď to tak nevnímame, koža je jeden z orgánov nášho tela, a to ten najväčší. O tom, akými zmenami prechádza počas deviatich mesiacov tehotenstva nám porozprával gynekológ a pôrodník MUDr. Peter Brenišin. Čítať viac..

0 Vegetariánka s bruškom?

Vegetariánka s bruškom?

4.10.2016 v kategórii Tehotenstvo

Módne trendy v stravovaní zasahujú aj tehotenstvo. Nie jedna tehotná žena po zistení, že čaká dieťatko, naďalej pokračuje v stravovacích obmedzeniach či štýloch, aké preferovala aj pred otehotnením. Ako je to v prípade vegetariánstva? Čítať viac..

Článkov: 257