Články

Ako riešite otázku nahoty? Tipy a skutočné rady mamičiek.

Ako riešite otázku nahoty? Tipy a skutočné rady mamičiek.

27.8.2016 v kategórii Mama

Lucia sa na vás, milé čitateľky, obrátila s otázkou riešenia nahoty vo výchove detí. Zatiaľ má síce len 6-mesačnú Kláriku, ale už sa nad tým zamýšľa... „Chcem, aby dcérka vedela, že nahota (mužská i ženská) je niečo prirodzené, za čo sa netreba hanbiť, ale na strane druhej musí tiež pochopiť, že je i nejaká „diskrétna“ zóna. Ako zabezpečujete „prirodzený“ vývoj v tejto oblasti? Nechcem, aby mala Klárika pocit, že sa nás má hanbiť (hoci si myslím, že manžel sa hanbiť bude, možno sa pred ňou i zamkne). Ako to riešite u vás?“ Takto ste jej poradili... Čítať viac..

Ako sa pozeráme na nedojčiace mamičky?

Ako sa pozeráme na nedojčiace mamičky?

26.8.2016 v kategórii Mama

Je vám to ukradnuté, ako ktorá suseda živí svoje dieťa alebo naopak s dešpektom pozeráte na ženu, ktorá v nákupnom centre vyťahuje pre svoje maličké bábätko fľašu s umelým mliekom? Čo všetko stojí za rozhodnutím ženy nedojčiť svoje dieťatko? Čítať viac..

0 Kým nás práca nerozdelí...

Kým nás práca nerozdelí...

20.8.2016 v kategórii Mama

Ich manželstvo nezničila nevera, žiarlivosť ani iná z častých príčin rozvodových konaní. Bola to závislosť na práci (alias workoholizmus), ktorá ich doviedla až do stavu, že si nemali čo povedať a o svoje deti sa bili pred súdom... Fikcia? Nie. Realita mnohých manželstiev nielen na Slovensku... Čítať viac..

0 Na ceste za dobrodružstvom

Na ceste za dobrodružstvom

19.8.2016 v kategórii Mama

Hľadím na šantiace deti, usmievam sa a zrazu ma niečo jemne pošteklí – pocit, ktorý zohrieva. Dospelácke vnútro začína reagovať na záblesky detskej radosti. Radosť z maličkostí. Obyčajné margarétky na trávniku – pre nás dospelých. Ale pre deti – výzva k dobrodružstvu. A tak stojím na zastávke autobusu a prestávam si všímať pohľady ostatných rodičov, ktorí si už zvykli, že deti v takýchto chvíľach nenapomínam. Prečo aj? Veď nerobia nič zlé, len túžia po dobrodružstve. Čítať viac..

0 7 skutočných rád mamičiek: Ako „bezbolestne“ odstaviť bábo a prestať s dojčením?

7 skutočných rád mamičiek: Ako „bezbolestne“ odstaviť bábo a prestať s dojčením?

18.8.2016 v kategórii Mama

Čo robiť v prípade, že dieťatko „lipne“ na mamičkinom prsníku? Možno aj vás zaujíma, čo robiť, ak vás dieťatko v noci zobudí, aby si vyžiadalo prsník. Nie však od hladu, ale iba preto, aby si trošku „cuclo“ či potrebovalo na ňom zaspať? Mnoho mamičiek sa borilo s takýmto problémom a neváhali sa podeliť o svoje skúsenosti. Čítať viac..

Článkov: 1969