Články

Očami tata: Voňavý bezplienkáč

Očami tata: Voňavý bezplienkáč

30.7.2016 v kategórii Mama

„Bezplienkáč!“ – zahlásila pred pôrodom drahá. Dozvedel som sa, že nebudeme natoľko ničiť životné prostredie, dcérka nebude vo svojich kakaničkách, cikaničkách, nebudeme ju opätovne učiť, že kakať bez rozmyslu sa nemá, a ešte aj ušetríme peniaze. Povedal som: „OK.“ Čítať viac..

Ukončovanie dojčenia – ako na to? 4 skutočnosti, ktoré by ste mali zvážiť.

Ukončovanie dojčenia – ako na to? 4 skutočnosti, ktoré by ste mali zvážiť.

29.7.2016 v kategórii Mama

Rozhodujete sa o odstavení dieťatka od dojčenia? Možno nastal už vhodný čas a možno vás núti zdravotný stav ukončiť dojčenie v krátkom čase, prípadne zo dňa na deň. Ako na to, čo je dôležité zvážiť a mať na pamäti, prípadne nejaké finty na detičky, z ktorých vyrástli malí „závisláčikovia“, vám poradí Mgr. Mária Kopčíková, laktačná poradkyňa. Čítať viac..

0 Normálne je nefajčiť!

Normálne je nefajčiť!

28.7.2016 v kategórii Mama

Riadky prof. Ivana Štúra ostali po ňom a zanechali stopu v nás, našich srdciach a dušiach. V našom časopise sa za svojho života a aktívneho prispievania do MAMA a ja vyjadril aj k téme cigariet, jeho vyjadrenie vám teraz prinášame. Čítať viac..

0 klamanie

Lži v rodine

27.7.2016 v kategórii Mama

Tiež niekedy hovoríte dieťaťu podráždene, že je VŠETKO v poriadku a VÔBEC sa nehneváte, hoci je to presne naopak? Možno ho chcete chrániť, nechcete ho zaťahovať do problémov v práci, ale viete, že ho, vlastne, takto učíte klamať či pochybovať o sebe? Čítať viac..

0 Existuje recept na šťastné manželstvo?

Existuje recept na šťastné manželstvo?

26.7.2016 v kategórii Mama

Existuje vôbec šťastné manželstvo? Alebo nás tým len kŕmia romantické filmy a seriály, knihy? Či je lepšie uveriť dnešným skeptikom a vravieť si, že šťastné manželstvo vlastne neexistuje, len aby sme nemuseli pohnúť prstom pri jeho realizovaní? Mladí ľudia vstupujú do manželstva s vierou, že práve im sa podarí ten recept nájsť. Čítať viac..

0 Chcem byť dobrým rodičom! Ale ako?

Chcem byť dobrým rodičom! Ale ako?

25.7.2016 v kategórii Mama

Všetci rodičia by chceli byť dobrými rodičmi. Chcú svoje dieťa alebo deti vychovávať tak dobre, ako sa len dá. Ale ako to urobiť? Akí musia byť rodičia, aby plnili svoju úlohu čo najlepšie? Za čo nesú zodpovednosť – a za čo nie? Čo vlastne chápať pod pojmom „dobrá“ výchova? Čítať viac..

0 Dovolenka s deťmi

Dovolenka s deťmi

20.7.2016 v kategórii Mama

Dovolenka. Čarovné slovo, ktoré v sebe ukrýva množstvo zážitkov, relaxu, pohody a zábavy. Každý z nás sa na ňu teší, každý si ju rád vychutná. Čítať viac..

0 obavy o bábätko

Obavy o bábätko

20.7.2016 v kategórii Mama

„Malé deti, malé starosti...“, hovorí jedna ľudová múdrosť. Dosť neprávom, lebo my rodičia si robíme najväčšie starosti práve o bábätká a deti útleho veku. Čítať viac..

Článkov: 1945