Články

Diabetická nefropatia nebolí, o to viac ničí obličky

Diabetická nefropatia nebolí, o to viac ničí obličky

29.9.2016 v kategórii Mama

Diabetická nefropatia je chronické ochorenie obličiek spôsobené cukrovkou a postihuje 15 až 40 % diabetikov. Toto ochorenie nevzniká náhle, ale postupne až po rokoch. dôležitý je fakt, že môže viesť k úpnemu zlyhaniu obličiek, kedy je nutná dializačná alebo trnaspalntačná liečba. Čítať viac..

0 Ďalšie dieťa? Nie!

Ďalšie dieťa? Nie!

29.9.2016 v kategórii Mama

Hoci pôrodnosť je u nás stále na vážkach, je veľa žien, ktoré nechcú ostať iba pri jednom či dvoch deťoch. Debaty na tému ďalšieho potomka v rodine však môžu uviaznuť na odmietaní oteckov... Aké sú ich najčastejšie argumenty? Čítať viac..

0 Hormóny a ich úloha pri otehotnení

Hormóny a ich úloha pri otehotnení

28.9.2016 v kategórii Mama

Úloha hormónov je pri snahe otehotnieť kľúčová. Súčasná medicína disponuje mnohými účinnými metódami, pomocou ktorých dokáže nedostatočnú tvorbu hormónov, či rôzne hormonálne poruchy, úspešne liečiť. Informácie o funkcii jednotlivých hormónov, ako aj praktické príklady z praxe na túto tému nám priblížil odborník na liečbu porúch fertility MUDr. Ján Pružinský, primár Gynekologicko-pôrodnického oddelenia Ľubovnianskej nemocnice, n. o., v Starej Ľubovni. Čítať viac..

0 Očami mamy – pod rúškom tmy

Očami mamy – pod rúškom tmy

27.9.2016 v kategórii Mama

Známy to výrok expremiéra, že v noci pracujú len zlodeji, poburuje pracovité matky, ktoré pod rúškom tmy v maximálnej tichosti (lebo polovičky spia, deti spia, susedia spia, pes spí) žehlia, varia, balia. Mimochodom, v noci sa dobre holia nohy, umývajú vlasy, v prípade vážnejšej osobnej krízy prestavuje obývačka. Keď vidíte v oknách po polnoci  malé svetielka – to sú matky, ktoré si chcú urvať kus času pre seba v tom lepšom prípade. Čítať viac..

0 Súrodenci. Ako na nich?

Súrodenci. Ako na nich?

27.9.2016 v kategórii Mama

Máme doma 4 deti – 3 vlastné a jedno v profesionálnej starostlivosti. Vekovo sú si podobní – 6, 5, 3 a 2 roky. Zloženie – 2 chlapci a 2 dievčatá. Všetci sú iní – výzorovo i temperamentom... Čítať viac..

0 Drobné radosti, ktoré urobia aj najobyčajnejší deň krajším

Drobné radosti, ktoré urobia aj najobyčajnejší deň krajším

26.9.2016 v kategórii Mama

Ani deň bez... drobných radostí, ktoré urobia aj ten najobyčajnejší deň krajším. Nie vždy sa zobudíme do pekného dňa. Nie vždy máme dobrú náladu a chuť zažiť niečo zaujímavé. Po prebdenej noci pri bábätku mamám dochádzajú sily vymýšľať program, ktorý by ich deti zabavil. Po dňoch a nociach, keď deťom „idú zúbky“, je jedinou snahou mamičiek, aby sa konečne tie malé batôžky vyspali a aspoň na chvíľu stíchli. Počiatočný entuziazmus z detských kútikov, zábavno-náučných hračiek, animovaných rozprávok postupne opadne a doma nastane stereotyp s názvom „prežiť deň“. Čím ho obohatiť, aby sa deti cítili dobre? Čítať viac..

Článkov: 1991