Dieťa články

0 Nerobte z ľaváka praváka

Nerobte z ľaváka praváka

14.7.2017 v kategórii Dieťa

Ľavák by sa nemal "prerábať" na praváka. Každý nešetrný zásah do prirodzeného vývoja ľaváctva môže viesť k vývojovým poruchám mozgových mechanizmov dieťaťa. Čítať viac..

0 dieťa a pes, šteniatko

Máme doma psíka

5.7.2017 v kategórii Dieťa

Ak ste sa rozhodli pre psíka do rodiny, vedzte, že vaše deti dostanú od vás jeden z najväčších darov do budúcna. Získajú verného kamaráta a spoločníka, naučia sa dodržiavať pravidlá a považovať povinnosti za samozrejmosť. Čítať viac..

0 Bezpečnosť detí nadovšetko: prevencia úrazov

Bezpečnosť detí nadovšetko: prevencia úrazov

3.7.2017 v kategórii Dieťa

Úrazy detí patria k najčastejším príčinám smrti v detskom veku. Stať sa môžu doma i v prostredí mimo domova. Na úrazovosť detí má vplyv vek dieťaťa, jeho psychomotorická úroveň a vplyv vonkajších faktorov (počasie, ročné obdobie, druh športovej aktivity dieťaťa). Čítať viac..

0 dovolenka, dovolenka s deťmi, dovolenka na Slovensku, Tatry

TIP Tatry bez bariér: Poďte s deťmi do Tatier!

2.7.2017 v kategórii Dieťa

Plánujete dovolenku na Slovensku? Ponúkame vám zopár skvelých tipov. Čo tak zopár krásnych túr v Tatrách? Tieto sú navyše po bezbariérových turistických chodníkoch a zvládnu ich aj deti. Projekt Tatry bez bariér je skvelý taktiež pre ľudí so zníženou schopnosťou pohybu. Čítať viac..

0 Spánkový režim počas prázdnin

Spánkový režim počas prázdnin

1.7.2017 v kategórii Dieťa

To, čo býva počas školského roka iba výnimkou, si môže dieťa cez letné prázdniny užiť plným priehrštím: večerné hry s deťmi od susedov, prechádzky, výlety na bicykli, alebo návštevy známych a kamarátov. Čítať viac..

0 S plavkami či radšej bez?

S plavkami či radšej bez?

30.6.2017 v kategórii Dieťa

Každé leto si rodičia kladú tú istú otázku. Majú nechať svoje dieťa pobehovať na kúpalisku, pri jazere či na pláži nahé alebo ho radšej obliecť do plaviek? Je neslušné nechať dieťa chodiť bez oblečenia a príliš puritánske, ak žiadame, aby malo na sebe plavky? A čo zdravotné hľadisko? Čítať viac..

Článkov: 785