Dieťa články

Poruchy imunity u detí

Poruchy imunity u detí

22.5.2017 v kategórii Dieťa

Jeden týždeň v škôlke, tri týždne doma... Tento kolobeh je pre mnohé detičky, najmä po nástupe do kolektívu, typický. Ich imunita dostáva zabrať, nehovoriac o tom, že aj sily a možnosti pracujúcich rodičov. Čítať viac..

Čo vám odhalí detská kresba?

Čo vám odhalí detská kresba?

22.5.2017 v kategórii Dieťa

Ak vychádzame z predpokladu, že v predškolskom veku sú verbálne (rečové) vyjadrovacie prostriedky dieťaťa obmedzené, musíme pripustiť, že kresba ako neverbálny prostriedok má svoju významnú výpovednú hodnotu. Čítať viac..

0 Keď deti maškrtia: Sladkosti versus sušené ovocie

Keď deti maškrtia: Sladkosti versus sušené ovocie

19.5.2017 v kategórii Dieťa

Často počúvame názory, že deťom treba podávať sladkosti iba v malej miere, resp., ak je to možné, nahradiť ich sušeným ovocím. Lenže nie každý má doma priestor na sušenie ovocia, a hoci dnes trh ponúka množstvo sušeného ovocia aj v bio kvalite, je dôležité vedieť, či ovocie treba pred podávaním umyť? Čítať viac..

0 Vývoj reči: Od kriku cez bľabotanie až po prvé slová!

Vývoj reči: Od kriku cez bľabotanie až po prvé slová!

18.5.2017 v kategórii Dieťa

Najprv čakáme na prvý úsmev, potom na prvý zúbok, na prvé krôčiky a na prvé slová. Každý člen rodiny tajne dúfa, že práve jeho meno alebo oslovenie bude to, ktoré dieťa vysloví ako prvé. A od prvého slova tak nejako „datujeme“ vývoj reči, avšak ten skutočný vývoj detskej reči začína už oveľa skôr! Čítať viac..

0 Moje dieťa je domased

Moje dieťa je domased

18.5.2017 v kategórii Dieťa

Nedostatky v oblasti motoriky, poruchy správania a koncentrácie u detí odborníci často pripisujú nedostatočnému pohybu a chýbajúcim sociálnym kontaktom. Čítať viac..

0 Prví kamaráti: Učiť sa hrať – učiť sa hádať

Prví kamaráti: Učiť sa hrať – učiť sa hádať

17.5.2017 v kategórii Dieťa

Jedno bez druhého nejde. Aby sa deti stali kompetentnými po sociálnej stránke, potrebujú vzory a partnerov na hranie. Vzory, na ktorých môžu vidieť, ako sa treba ideálne správať, a partnerov na hru, aby si to mohli nacvičiť. Hádanie sa je cvičenie, a nie plytvanie časom, ako si myslia mnohí rodičia. Čítať viac..

0 BOLESŤ ako nepriateľ: ako ju zvládajú deti?

BOLESŤ ako nepriateľ: ako ju zvládajú deti?

15.5.2017 v kategórii Dieťa

Asi na žiaden „stav“ nemá medicína toľko vysvetlení ako na bolesť. No keď ju cítime, teória ide nabok a potrebujeme iba jedno – okamžite pomôcť. Porozumieť však bolesti, ktorú prežíva dieťa a účinne mu pomôcť, je niekedy hotová vysoká škola rodičovstva... Čítať viac..

Článkov: 747