Články

Najčastejšie ochorenia dýchacích ciest u detí

Najčastejšie ochorenia dýchacích ciest u detí

26.10.2016 v kategórii Dieťa

Vonku sa ochladilo, slniečko už tak nehreje, cítime, že prichádza jeseň. A práve v jesenných a zimných mesiacoch sa často stretávame s chorobami dýchacích ciest tak u dospelých, ako aj u našich najmenších. Čo im teda najčastejšie hrozí? Čítať viac..

0 M nádcha

Nádcha

25.10.2016 v kategórii Dieťa

Akútna infekčná nádcha, ľudovo nazývaná „prechladnutie“, je spôsobená vírusmi, prenášanými kvapôčkovou infekciou. Čítať viac..

0 Výhody nultého ročníka

Výhody nultého ročníka

20.10.2016 v kategórii Dieťa

Na našej základnej škole na Vrútockej ulici v Bratislave sme možnosť zriadiť nultý ročník využili už štvrtý rok. Je on veľký záujem a máme aj deti, ktoré doňho dochádzajú aj z blízkeho okolia Bratislavy. Čítať viac..

0 Nultý ročník

Nultý ročník

18.10.2016 v kategórii Dieťa

Hlavnou úlohou nultého ročníka základnej školy je v priebehu jedného školského roka akcelerovať vývin dieťaťa tak, aby po jeho absolvovaní bolo schopné začleniť sa do výchovno-vzdelávacieho procesu a zvládlo požiadavky prvého ročníka základnej školy. Čítať viac..

0 V zajatí komplexu menejcennosti: 7 rád pre rodičov

V zajatí komplexu menejcennosti: 7 rád pre rodičov

18.10.2016 v kategórii Dieťa

Deti, ktorým sa priraďuje nelichotivé pomenovanie, že sú zakomplexované, žijú vo svete ideálov a predstáv. Osobitne, ak ide o komplex menejcennosti. Psychologické štatistiky deklarujú, že tento problém nemajú len deti zo sociálne slabých rodín, ale aj chlapci a dievčatá z finančne dobre situovaných rodín. Čítať viac..

Článkov: 559