Články

Nádorové ochorenia u detí

Nádorové ochorenia u detí

24.9.2016 v kategórii Dieťa

Zhubné nálezy u detí tvoria približne 1 % zo všetkých onkologických ochorení v populácii. Prečo sa vôbec u detí objavujú, nie je známe. Avšak niektoré ochorenia, napr. Downov syndróm či iné dedičné choroby, sa spájajú s väčším rizikom vzniku tumoru. Čítať viac..

Nádcha– liečite svojho drobca správne?

Nádcha– liečite svojho drobca správne?

23.9.2016 v kategórii Dieťa

Scenár nádchy poznáme veľmi dobre, ale ako uľahčiť liečbu nádchy našim najmenším, ktorí nám nedokážu povedať, že na nich niečo „lezie“ alebo naopak, kričia: „Mama, urob niečo, aby sa mi lepšie dýchalo!“? Čítať viac..

0 Nástup do školy deti stresuje, pomôžme im s ním

Nástup do školy deti stresuje, pomôžme im s ním

23.9.2016 v kategórii Dieťa

Väčšina dospelákov si myslí, že detstvo je doba bezstarostnosti. Opak je však pravdou – mnohé štúdie potvrdili, že deti zažívajú stres a dokonca na nich vplýva horšie ako na dospelých. A práve nástup do školy je podľa detskej zdravotnej nadácie Nemours jednou z najvýraznejších stresových situácií vôbec. Ako ho našim drobcom uľahčiť? Čítať viac..

0 Ako chutí jeseň?

Ako chutí jeseň?

23.9.2016 v kategórii Dieťa

Tekvice v žiariacich farbách, jablká, hrušky, slivky, orechy, paprika, rajčiny, karfiol, brokolica a mrkva – toto všetko býva na jeseň sezónne čerstvé. Čítať viac..

0 Chúďatá bohaté deti  2. časť

Chúďatá bohaté deti 2. časť

22.9.2016 v kategórii Dieťa

Ako je to so „šťastím“ detí, ktorým zdanlivo nič nechýba? Je to skutočne tak? Čo si ich detstve i vyhliadkach do budúcnosti myslí profesionálna vychovávateľka a renomovaný psychológ PhDr. Petr Šmolka? Čítať viac..

0 Ako zvládnuť domáce úlohy s dvojčatami?

Ako zvládnuť domáce úlohy s dvojčatami?

22.9.2016 v kategórii Dieťa

Tak, ako je každé dieťa iné, aj každý pár dvojčiat jedinečný a každému vyhovuje iný spôsob prípravy domácich úloh. Nasledujúci článok by mohol byť pre vás inšpiráciou, ako s pomocou niektorých užitočných tipov zvládnuť domáce úlohy s dvojčatami s čo najmenším odporom (na obidvoch stranách). Čítať viac..

0 10 tipov, ako z dvojčiat vychováte dve samostatné bytosti

10 tipov, ako z dvojčiat vychováte dve samostatné bytosti

20.9.2016 v kategórii Dieťa

Rodičia dvojčiat a viacerčiat sú často tlačení k tomu, aby svojim deťom vštepovali vedomie jedinečnosti. Sú často presviedčaní o tom, aby nerobili nič, čo by mohlo podporiť vzájomné prepojenie medzi dvojčatami – ako napr. pomenovávať ich podobnými menami, rovnako ich obliekať alebo ich po nástupe do školy dávať do jednej triedy. Čítať viac..

Článkov: 527