Články

Špionáž v detskej izbe alebo Koľko súkromia potrebuje dieťa?

Špionáž v detskej izbe alebo Koľko súkromia potrebuje dieťa?

28.8.2016 v kategórii Dieťa

Našli ste v detskej izbe náhodne „poklad“ vášho dieťaťa? A čo teraz? Môžete sa tváriť sa, že sa nič nestalo a čakať, či sa vám dieťa samo nezdôverí. Ale čo robiť v prípade, ak nájdete škatuľu plnú sladkostí a vám je zrazu jasné, čo sa stalo s apetítom vášho dieťaťa? Zobrať si ho na pohovor, vyhrešiť...? Čítať viac..

6 tipov ako zvládnuť poruchu pravopisu – dysortografiu

6 tipov ako zvládnuť poruchu pravopisu – dysortografiu

27.8.2016 v kategórii Dieťa

Dieťa často výborne ovláda gramatické poučky, ale nevie ich pohotovo uplatniť napr. pri písaní diktátu. Takto, veľmi zjednodušene sa dá opísať dysortografia. Ak sa dysortografia u vášho dieťaťa objavila, inšpirujte sa niekoľkými tipmi, aby ste ju „položili na lopatky“. Čítať viac..

0 Detská izba presýtená podnetmi: menej je niekedy viac. 3 tipy pre rodičov!

Detská izba presýtená podnetmi: menej je niekedy viac. 3 tipy pre rodičov!

26.8.2016 v kategórii Dieťa

Deti dostávajú počas roka množstvo hračiek, či už je to pri príležitosti ich menín, narodenín, Vianoc alebo iba tak. Môže to byť vytúžený rytiersky hrad alebo nádherný dom pre bábiky, rýchla autodráha, veľké puzzle, farma so zvieratkami alebo železnica s drevenými vláčikmi – v mnohých detských izbách to vyzerá takmer ako v obchode s hračkami. Čítať viac..

0 Odhaľujte tajomstvá prírody v záhradke: To som sadil sám!

Odhaľujte tajomstvá prírody v záhradke: To som sadil sám!

25.8.2016 v kategórii Dieťa

Názornejšie ako záhradníčením asi prírodu zažiť nemožno. A práve deti z veľkomesta sa pri tom naučia chápať, ako vznikne z malého semiačka impozantný kvet alebo obrovská tekvica. Hravým spôsobom sa približujú k prírode a zisťujú, že rastliny sú živé organizmy, ktoré rastú a menia sa – aj keď sa nevedia smiať alebo plakať. Čítať viac..

0 Deti sú zrkadlo. Bohužiaľ alebo našťastie?

Deti sú zrkadlo. Bohužiaľ alebo našťastie?

24.8.2016 v kategórii Dieťa

Výchova je činnosť vyžadujúca značné úsilie, ktoré býva vynakladané väčšinou úplne zbytočne. Toto úsilie každý z nás v živote prežíva dvakrát. Raz ako dieťa, teda v podstate ako predmet úsilia svojich rodičov, druhýkrát ako rodič, teda ako predmet kritiky svojich milovaných drobcov. Čítať viac..

0 Cvičiť? Musím? ...Keď nám pohyb nevonia

Cvičiť? Musím? ...Keď nám pohyb nevonia

23.8.2016 v kategórii Dieťa

Vonku je chladnejšie, možno prší, sneží, fúka vietor, a možno je priveľmi teplo... Komu by sa chcelo cvičiť v takom počasí? Ale ani priberať kilá nikto nechce... Tak ako? Cvičiť či necvičiť? Alebo inak povedané – koľko cvičiť minimálne, aby sme nepriberali? Čítať viac..

Článkov: 488