Články

Problémy detí po rozvode

Problémy detí po rozvode

26.7.2016 v kategórii Dieťa

Úteky z domova, smútok, depresia..., to sú len niektoré prejavy, ktoré sa môžu u detí vyskytnúť po rozvode rodičov. Ich ignorovanie môže viesť k fatálnym následkom... Väčšina detí si totiž s novou a život meniacou situáciou sama pomôcť nedokáže. Čítať viac..

0 Ako dieťa v rozličnom veku vníma rozvod

Ako dieťa v rozličnom veku vníma rozvod

21.7.2016 v kategórii Dieťa

Dve skutočnosti sa z psychologického hľadiska v živote dieťaťa považujú za najkritickejšie. Tou prvou je smrť rodiča, prípadne oboch, a druhou rozvod. Fakt, že sa mama s otcom k sebe nesprávajú pekne, prestávajú sa ľúbiť a jeden z nich odchádza z ich spoločného domova, spracúvajú deti každého veku veľmi ťažko. Pocit strachu a viny z tohto stavu si dokážu (neprávom) pripísať už trojročné deti... Čítať viac..

0 Prečo (ne)môže byť vzťah medzi rodičmi a deťmi vždy demokratický?

Prečo (ne)môže byť vzťah medzi rodičmi a deťmi vždy demokratický?

20.7.2016 v kategórii Dieťa

Vo svetlých chvíľach, keď má dieťa pre nás pochopenie, sa znovu zableskne krásny sen rodičov o dobrom, láskyplnom vzťahu, ktorý funguje ako manželstvo alebo kamarátstvo – teda o partnerstve, v ktorom sú potreby dieťaťa rovnako dôležité ako potreby rodičov. Deti a rodičia by boli rovnocennými partnermi v rodinnom živote, kde by sa všetky konflikty rozdiskutovávali tak, že by nebolo víťazov ani porazených. Takto si to predstavujú mnohí rodičia. Čítať viac..

Článkov: 461