Články

Ako dieťa v rozličnom veku vníma rozvod

Ako dieťa v rozličnom veku vníma rozvod

21.7.2016 v kategórii Dieťa

Dve skutočnosti sa z psychologického hľadiska v živote dieťaťa považujú za najkritickejšie. Tou prvou je smrť rodiča, prípadne oboch, a druhou rozvod. Fakt, že sa mama s otcom k sebe nesprávajú pekne, prestávajú sa ľúbiť a jeden z nich odchádza z ich spoločného domova, spracúvajú deti každého veku veľmi ťažko. Pocit strachu a viny z tohto stavu si dokážu (neprávom) pripísať už trojročné deti... Čítať viac..

0 Prečo (ne)môže byť vzťah medzi rodičmi a deťmi vždy demokratický?

Prečo (ne)môže byť vzťah medzi rodičmi a deťmi vždy demokratický?

20.7.2016 v kategórii Dieťa

Vo svetlých chvíľach, keď má dieťa pre nás pochopenie, sa znovu zableskne krásny sen rodičov o dobrom, láskyplnom vzťahu, ktorý funguje ako manželstvo alebo kamarátstvo – teda o partnerstve, v ktorom sú potreby dieťaťa rovnako dôležité ako potreby rodičov. Deti a rodičia by boli rovnocennými partnermi v rodinnom živote, kde by sa všetky konflikty rozdiskutovávali tak, že by nebolo víťazov ani porazených. Takto si to predstavujú mnohí rodičia. Čítať viac..

0 Pre všetkých milovníkov psov: bábätko a pes - patria k sebe?

Pre všetkých milovníkov psov: bábätko a pes - patria k sebe?

16.7.2016 v kategórii Dieťa

Pri téme „domáce zviera a malé dieťa“ dochádza u mnohých rodičov k protichodným názorom. Niektorí rodičia si spomínajú s nostalgiou na svojho vlastného psa, ako radi mu hladkali srsť, aký pach mal, aké bolo zábavné blázniť sa a vystrájať s týmto štvornohým kamarátom. Potom sa pohrávajú s myšlienkou, či túto radosť dopriať aj svojim deťom. Čítať viac..

Článkov: 459