Batoľa články

Je vaše dieťa hudobne nadané? Urobte si test!

Je vaše dieťa hudobne nadané? Urobte si test!

13.7.2017 v kategórii Batoľa

Každé dieťa má viac či menej silné hudobné nadanie. Tento individuálny potenciál prežívať a chápať hudbu alebo dokonca ju tvoriť by ste nemali u dieťaťa nechať „ležať úhorom“. Čím bohatšie a podnetnejšie je hudobné prostredie, v ktorom dieťa žije, tým lepšie môže rozvíjať svoje schopnosti. A pritom sa vždy znova vynára otázka, či a aký hudobný nástroj by mohol byť pre dieťa najvhodnejší. Čítať viac..

0 Batoľa: Kreslím, cvičím, tancujem

Batoľa: Kreslím, cvičím, tancujem

16.6.2017 v kategórii Batoľa

„Každé obdobie v živote dieťaťa má v sebe vlastné výzvy, ale aj špeciálne odmeny. Jeden deň vám prinesie viac radosti, ako by ste si dokázali predstaviť, na druhý deň budete zasa vďační, že ste ho vy (aj vaše deti) vôbec prežili...J“ hovorí Trish Kuffnerová, kanadská spisovateľka, ktorej pohľad na batoľatá vám čiastočne prinášame v dnes už záverečnej časti nášho miniseriálu. Čítať viac..

0 Batoľa a nuda? Nehrozí!

Batoľa a nuda? Nehrozí!

13.6.2017 v kategórii Batoľa

Ak moja 1,5-ročná dcéra občas zaplače, použije niektorý z jej troch druhov „nárekov“. Jeden signalizuje: „Som hladná, mama!“ (objavuje sa dosť pravidelne). Druhý: „Áuuu, to bolí!“ (našťastie, veľmi zriedkavé). Tretí, najčastejší, mi signalizuje: „Okamžite mi  pomôž, nech sa snažím, ako chcem, nejde mi to.“ Čítať viac..

0 Máme doma batoľa

Máme doma batoľa

29.5.2017 v kategórii Batoľa

„Na batoľatá existuje viacero názorov. Niektorí ich označujú za hrozné, iní si myslia, že sú úžasné – aj keď týchto ľudí podozrievam, že sa v ich živote momentálne žiadne nevyskytujú... Pravda bude asi niekde uprostred. Niekedy sú to nádherní malí ľudkovia, inokedy zasa spôsobujú svojim rodičom trápenie,“ vyznáva sa kanadská spisovateľka Trish Kuffnerová, matka 5 detí. Čítať viac..

Článkov: 272