Články

Mlieko nie, koktail áno?

Mlieko nie, koktail áno?

28.7.2016 v kategórii Batoľa

Od narodenia je mlieko prvým a najdôležitejším pokrmom pre dieťa. V dospelosti však po tomto významnom zdroji minerálov, vitamínov a vápnika siaha len máloktorý dospelý. No čo tak odmeniť svoj tvrdo pracujúci organizmus „mliečnym drinkom“? Čítať viac..

Cmúľanie palca – zvyk či zlozvyk? 6 „obyčajných“ činností, ktoré pomôžu vyhnúť sa mu.

Cmúľanie palca – zvyk či zlozvyk? 6 „obyčajných“ činností, ktoré pomôžu vyhnúť sa mu.

27.7.2016 v kategórii Batoľa

Pozeráte sa na prvé zábery vášho bábätka, zatiaľ sú z 3D ultrazvuku, a pohľad na ešte nenarodené bábätko cmúľajúce si prštek vo vás vyvolá vlnu nehy, usmievate sa, je rozkošné... veď je predsa vaše. V tej chvíli ani nepomyslíte na to, že z takého chutného cmúľania už v novorodeneckom veku môže vzniknúť návyk, s ktorým sa bude dieťatko len ťažko lúčiť. Čítať viac..

0 Preventívne prehliadky

Preventívne prehliadky

26.7.2016 v kategórii Batoľa

Preventívne prehliadky sú pre zachovanie zdravia veľmi dôležité. Sú hradené zdravotnou poisťovňou v zmysle platnej príslušnej legislatívy. Lekárske (zdravotné) úkony môžu byť v rámci preventívnych prehliadok zdravotnou poisťovňou hradené plne, čiastočne alebo nehradené vôbec. Čítať viac..

0 Je vaše dieťa hudobne nadané? Urobte si test!

Je vaše dieťa hudobne nadané? Urobte si test!

21.7.2016 v kategórii Batoľa

Každé dieťa má viac či menej silné hudobné nadanie. Tento individuálny potenciál prežívať a chápať hudbu alebo dokonca ju tvoriť by ste nemali u dieťaťa nechať „ležať úhorom“. Čím bohatšie a podnetnejšie je hudobné prostredie, v ktorom dieťa žije, tým lepšie môže rozvíjať svoje schopnosti. A pritom sa vždy znova vynára otázka, či a aký hudobný nástroj by mohol byť pre dieťa najvhodnejší. Čítať viac..

Článkov: 232