Bábätko články

0 M Fenylketonúria (PKU)

Fenylketonúria (PKU)

5.7.2017 v kategórii Bábätko

Táto dedičná metabolická porucha aminokyseliny fenylalanínu (PHE) sa vyznačuje tým, že v organizme dieťaťa postihnutého týmto ochorením nedochádza k správnemu spracovaniu tejto látky, obsiahnutej v bielkovinách. Čítať viac..

0 M Rotavírusová infekcia

Rotavírusová infekcia

29.6.2017 v kategórii Bábätko

Ohrozujú najzraniteľnejšie dojčatá a malé deti vracaním, ťažkými hnačkami, dehydratáciou, ba až rozvratom vnútorného prostredia, najmenším hrozia aj hospitalizáciou a infúziami. Cielená liečba neexistuje, no infekcii aj nemocnici sa dá bezbolestne vyhnúť. Najčastejšiu vírusovú infekciu majú na svedomí zákerné rotavírusy. Čítať viac..

0 Šteniatko verzus novorodenec

Šteniatko verzus novorodenec

29.6.2017 v kategórii Bábätko

Túžite po šteniatku, no ste práve tehotná a nie ste si istá, či je práve teraz ten vhodný čas? Máte obavy? Zvažujete všetky pre a proti? Možno sa vaša túžba po šteniatku stretáva s nesúhlasom okolia. Pravdepodobne vás vaša rodina a známi zásobujú štrašidelnými scenármi a zneisťujú vás vo vašom rozhodnutí. Čítať viac..

0 5 tipov pre letné bábätká

5 tipov pre letné bábätká

28.6.2017 v kategórii Bábätko

Bábätko, leto je tu! To znamená prechádzky vonku, zábavu vo vode, chodenie naboso a štvornožkovanie bez plienky. Znamená to však aj potrebu lepšej ochrany pred slnkom, horúčavou a UV-žiarením. Poradíme vám, na čo by ste mali dávať pozor, aby si drobček užil letné dni dosýta. A vy s ním. Čítať viac..

Článkov: 278