Články

0 Pssst, nerušiť ! V kočíku sníva malá osobnosť!

Pssst, nerušiť ! V kočíku sníva malá osobnosť!

6.9.2016 v kategórii Bábätko

Na ulici sa vyrojili detské kočíky tých najveselších farieb, nevídaných tvarov a konštrukcií. Nielen „vozidlami“ sa naše pokladíky líšia. V prvom roku života bábätká prejdú najmasívnejším vývinom v celom svojom živote. Naučia sa jesť, sedieť, loziť, prejaviť radosť i strach, spoznávajú svoje telíčko, rodinu i okolitý svet a okrem toho sa z nich stávajú jedinečné osobnosti. Čítať viac..

0 M Diagnóza PEC

Diagnóza PEC

5.9.2016 v kategórii Bábätko

Konská noha patrí medzi najčastejšie vrodené vady. Noha dieťaťa vyzerá veľmi nezvyčajne, neprirodzene, je nepohyblivá, smeruje nadol a rotuje dovnútra. Kosti, svaly, šľachy a väzy sa zle vyvinuli. Túto vadu je možné odhaliť už na prenatálnom sonografickom vyšetrení. Problém sa však dá riešiť až po narodení dieťatka. Čítať viac..

0 Kto sa postará o bábätko?

Kto sa postará o bábätko?

5.9.2016 v kategórii Bábätko

Dieťa si už od raného detstva môže zvykať na to, že sa oňho budú starať rôzne osoby, napríklad mama, otec, opatrovateľka alebo stará mama. Napriek tomu si dokáže vybudovať osobitný vzťah k svojim rodičom. Čítať viac..

0 Rázštepy pery a podnebia

Rázštepy pery a podnebia

31.8.2016 v kategórii Bábätko

Patria medzi najčastejšie vrodené vývojové chyby na tvári, zároveň sa považujú za jedny z najnápadnejších. No na rozdiel od iných závažných vrodených chýb sú tieto operačne riešiteľné. Čítať viac..

Článkov: 124