Bábätko články

0 bábätko vo vaničke, kúpanie, plač

Mamy radia mamám: Kúpanie je u nás horor!

21.9.2017 v kategórii Bábätko

Alexandrina 1,5-ročná Saška sa jedného večera odmietla kúpať. Jej mama svoju malú dcérku kúpavala obdeň. Zadoček jej podľa potreby umývala pod tečúcou vodou, ale nedávno, keď ju chcela okúpať, dcérka dostala takmer hysterický záchvat, metala sa, kričala, jednoducho sa odmietla kúpať a pritom sa dovtedy celkom rada vo vani čľapkala. Preto sa obrátila na vás, mamičky, aby ste jej poradili, ako môže malú Sašku dostať dobrovoľne do vane. Čítať viac..

0 Ako dojčiť dvojčatá?

Ako dojčiť dvojčatá?

15.9.2017 v kategórii Bábätko

Pri dvojčatách vám dojčenie každého dieťaťa oddelene dáva možnosť spoznať individuálne potreby každého z nich a zo začiatku je to pravdepodobne najjednoduchší spôsob. Čítať viac..

0 spíme s bábätkom, spoločné spanie s dieťaťom

Spíte s bábätkom v jednej posteli?

14.9.2017 v kategórii Bábätko

Mirka si nevedela predstaviť, že po mesiacoch tehotenstva zrazu bude bábo niekde samo v chladnej postieľke, ďaleko od nej, a tak si ho už v pôrodnici začala brávať k sebe do postele. Mária a Tomáš chceli, aby ich dieťa spalo v samostatnej postieľke, ale akosi sa to nepodarilo. Pre Kristínu spoločné spanie s jej dcérou vyplynulo z nočného dojčenia a hoci sa už nedojčia, malá spí stále s nimi. Podobné rodinné príbehy počúvame od svojich priateľov a známych, ktorí sa rozhodli, že nočný odpočinok budú tráviť v bezprostrednej blízkosti svojich bábätiek. Čítať viac..

0 Keď ochorenie bráni dojčiť...

Keď ochorenie bráni dojčiť...

11.9.2017 v kategórii Bábätko

Napriek početným a nepopierateľným výhodám materského mlieka sú situácie či ochorenia, keď dojčenie nie je možné alebo musí byť určitým spôsobom modifikované. Takéto situácie sú však veľmi zriedkavé a skutočných prekážok dojčenia nie je veľa. Čítať viac..

Článkov: 297